• ✂️ Základné informácie v krátkosti ✂️

•

• Naďalej budeme vykonávať ranný filter, ktorý je v materskej škole povinný a je zakotvený v školskom poriadku.
          • Prosím, dieťa vždy odovzdajte p. učiteľke alebo p. pomocnej vychovávateľke, snažte sa vyhnúť vstupovaniu do tried.
          • Používajte návleky.
          • Každé dieťa má svoju skrinku, do ktorej si ukladá veci a prezúvky /nie šľapky/ a má v nej náhradné veci na prezlečenie. Mokré a špinavé topánky ukladáme pod skrinky, aby sa vám skrinky zbytočne nešpinili. V skrinke je potrebné mať pršiplášť, aby sme mohli chodiť von, aj keď mrholí alebo trošku prší. Gumáky ukladáme tiež mimo skrinky na určené miesto.
          • Na stránke školy je zverejnený školský poriadok. Prosím vás prečítajte si ho, lebo budete podpisovať, že ste s ním oboznámení a zaväzujete sa ho dodržiavať.
          • Zavolajte nám vždy včas, že do materskej školy neprídete. Stravu odhlasujte telefonicky alebo SMS u vedúcej školskej jedálne deň vopred, alebo v neočakávaných situáciách kedykoľvek.
          • Do materskej školy príďte vždy najneskôr do 8.00, aby sa deti mohli zúčastniť všetkých vzdelávacích aktivít. Potom budovu pre bezpečnosť vašich detí zamkneme. Opakovaný neskorý príchod/odchod do/z materskej školy sa považuje za porušenie školského poriadku. Sme síce materská škola, ale predsa škola, kde platia pravidlá. Zavolajte nám preto vždy, keď  budete meškať na číslo 0903 430 025.
          • Určite vás v úvode školského roka zaskočilo množstvo papierov na podpis, sú ale dosť dôležité, preto aj naďalej sledujte nástenky a pokyny učiteliek.
          • Akcie pre deti aj pre rodičov sú naplánované a budete s nimi včas oboznámení.
          • Pýtajte sa! Telefonicky, mailom, osobne. Ak máte problém, preberte ho s nami. Pani učiteľky bude určite zaujímať všetko a budú sa vám vždy snažiť pomôcť. ​​​​​​​
          • Telefónny kontakt na vedúcu školskej jedálne p. Cilku Ivaničovú: 0908 805 441
          • Otázky o stravnom, prosím, smerujte priamo na ňu.

A na záver jedna rokmi overená skúsenosť. Nelúčte sa s deťmi pridlho, verte učiteľkám aj svojim deťom, že to zvládnu, podporujte a veďte ich radšej k tomu, že od prahu šatne je to ich nový svet, v ktorom ich vždy vítame s láskou a s úsmevom.

Kolektív materskej školy vám želá v novom škôlkarskom roku nových kamarátov a veľa veselých škôlkarských zážitkov.

Bc. Erika Babicová, zástupca riad. ZŠ pre MŠ