• 🛠️ Prehľad projektov

• Zlepšenie vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP v ZŠ Modrý Kameň

•

NFP312010V301 - Zlepšenie vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP v ZŠ Modrý Kameň

Názov projektu:

Typ projektu:                Dopytovo - orientovaný projekt

Trvanie projektu:         01.10.2019 - 30.09.2022

Poskytnutá dotácia:     36. 180 €

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Cieľová skupina: Žiaci základnej školy

Ciele projektu:

Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky, a kompetencie detí a žiakov.

V rámci svojej činnosti sa pedagogický asistent zameriaval na vyrovnávanie znevýhodnenia žiakov a zabezpečenie rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom  procese, tvorbu, inováciu, realizáciu vzdelávacích programov zameraných na podporu  inkluzívneho vzdelávania, aktivity zamerané na vytváranie vhodných podmienok pre spoločné vzdelávanie žiakov so ŠVVP s ostatnými žiakmi. Zároveň rozvíjal  spoluprácu s rodičmi a komunitou. Svojou prácou sa usiloval  pedagogický asistent o zlepšenie školskej úspešnosti žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami s dôrazom  na žiakov z marginalizovaných rómskych komunít.

Aktivity projektu: Projekt sa bude realizovať 36 mesiacov.

Jednotlivé činnosti vykonávané pedagogickým asistentom:

Hlavná aktivita – činnosť pedagogického asistenta v ZŠ s MŠ Modrý Kameň.

Jednotlivé činnosti prebiehali:

1. vo výchovno – vzdelávacom procese – bezprostredná spolupráca s učiteľom v triede
            2. v práci so žiakmi  vo voľnočasových aktivitách – s využitím individuálnych, skupinových alebo hromadných foriem výchovy, návšteva historických a kultúrnych pamiatok, účasť na spoločenských aktivitách organizovaných školou -  účasť v Jarnej škole, Letnej škole 1, 2, -  na úrovni mesta Modrý Kameň – Posolstvo Vianoc, Deň matiek a pod.
            3. v spolupráci s rodinou – spoznávanie rodinného prostredia, sociálnych pomerov, počas dištančného vzdelávania doručovanie domácich úloh u žiakov bez internetového pripojenia, príprava pracovných listov, pomoc a podpora pri zvládaní dištančného vzdelávania

d. vykonávanie pedagogického dozoru počas prestávok

Výstupy/výsledky (kvalitatívne a kvantitatívne indikátory)

Cieľom a výstupom hlavnej aktivity je zlepšenie školských výsledkov porovnaním výstupov z testovania v podobe vstupných a výstupných prác žiakov, celkové hodnotenie výchovno – vzdelávacích výsledkov v rámci jednotlivých predmetov na vysvedčení , postup žiakov do vyššieho ročníka, získanie úplného stredného nižšieho vzdelania a úspešnosť pri prijímaní na strednú školu.

www.esf.gov.sk, www.minedu.gov.sk

Prínos projektu:  s podporou asistenta žiaci zvládajú náročnejšie učivo vo vyšších ročníkoch, dokážu pracovať s ostatnými žiakmi v rámci bežnej triedy, žiaci so ŠVVP pracujú s podporou asistenta aj v rámci doučovania v popoludňajších hodinách a dokážu tak získať úplné nižšie stredné vzdelanie ako absolventi ZŠ.